lezs sLezsák Sándor kezdeményezésére minden hónapban összegyűlnek választókerületének polgármesterei, hogy áttekintsék a településeiket érintő legfőbb problémákat. Legutóbb a pálmonostorai művelődési ház volt a helyszín.

A baon.hu tudósítása szerint a választókerület polgármesterei valóságos panaszáradatot zúdította Lezsákra, aki a cikk szerint azt mondta, hogy minden egyes felvetést megvizsgálnak és a megfelelő szakemberek elé tárják.

Vancsura István tiszaalpári polgármester a külterületi utak felújításához szükséges pályázati forrást hiányolta. Jánosiné Gyermán Erzsébet, Gátér polgármestere abban kérte a honatya segítségét, hogy biztosítsanak előfinanszírozott pályázati lehetőségeket a kisebb civil szervezeteknek. Kovács Imre, Kunszállás polgármestere pedig az M5-ös autópálya 23 éve húzódó lehajtójának ügyében kérte a képviselő közbenjárását.

Tisoczki László kömpöci polgármester arra volt kíváncsi, hogy kapnak-e állami támogatást a kötelező bérminimum biztosításához, mert ez súlyos terhet ró a kisebb önkormányzatokra. Szabó László bugaci polgármester is arról számolt be, hogy túlterheltek a hivatali dolgozók. Ha nem kapnak további béremelést, akkor szerinte előbb-utóbb kiürülnek a kisebb hivatalok. Hasonló problémára hívta fel a figyelmet Nagy András jászszentlászlói polgármester is.

Elmondta, egyre nagyobb az igény az idősek bentlakásos ellátására és a házi segítségnyújtásra. Háromszoros a túljelentkezés, de kevés a szakember és azok bére is nagyon alacsony. Az önkormányzatok pedig nagyon nehezen tudják kiegészíteni a fizetéseket a települési költségvetésből.