csomiA trükk egyszerű: a polgármesterre és az Országos Szakmai Névjegyzékre hivatkozva utánvétes csomagot küldenek a hivatalba - hívja fel a figyelmet a csalásra a kemma.hu.

Ifj. Sógorka Miklós, Súr polgármestere arra hívta fel kollégáinak figyelmét a napokban, hogy újabb átverős cég tűnt fel a megyénkben. Az Országos Szakmai Névjegyzékben való megjelenésre a Cégnyilvántartó Kft. 44 ezer forintot kér áfa nélkül. Csakhogy telefonjuk nincs, s a megadott Budapesti címen, a Vőlegény utcában sem lehet megtalálni őket.

A polgármester szerint az átverés úgy kezdődik, hogy telefonon keresik a hivatalt; rögtön a pénzügyest kérik, akinek azt mondják, hogy a „polgármesterrel már minden egyeztetve, küldik a csomagot”.

Erre azért van szükség, hogy a pakkra rögtön annak a nevét írják, akivel telefonon beszéltek, hogy véletlenül se kerüljön a polgármester kezébe a küldemény. Ezután futárral küldik az utánvétes „árut”, amiért azonnal fizetni kell. Ha ez megtörtént nincs visszaút, nem lehet reklamálni.

Megtudtuk azt is, hogy ezek a szélhámosok már 2015-ben is sok helyen próbálkoztak, most újra megpróbálják.

(KEMMA)