iranytuA települési önkormányzatok, a helyi nemzetiségi önkormányzatok és az egyházi intézmények a héten már megtalálják az Állami Számvevőszék (ÁSZ) honlapján a szervezet által kidolgozott teszteket, amelyek kitöltésével pontos képet kaphatnak saját működésükről, és szükség esetén szabályosabbá tehetik.

Az elmúlt évek ellenőrzési tapasztalatai alapján az ÁSZ három típusú öntesztet állított össze, ezek kidolgozásánál abból indult ki, hogy milyen visszatérő hiányosságokat talált a vizsgálatok során - mondta el Domokos László, a számvevőszék elnöke a szervezet szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.

Kiemelte: az ÁSZ az egyedülálló öntesztrendszerrel támogatni szeretné az önkormányzati választás után hivatalba lépett polgármesterek és jegyzők munkáját, valamint az egyházi intézmények szabályszerű működését.
Hozzátette, hogy a tesztek kitöltése, illetve az eredmények visszaküldése nem kötelező.

(MTI)