valplNovember 11-edikéig kell eltüntetniük az utcákról a pártoknak és jelölőszervezeteknek az önkormányzati választási kampányban kihelyezett plakátokat – írja az Inforadio.hu.

Mivel a politikai plakátok kiragasztását kampányidőszakban csak a választási törvény szabályozza, az önkormányzati választás miatt ismét szinte az összes villanyoszlopot és utcabútort kitapétázták városszerte a jelöltek arcképével. Ezeket a plakátokat a szavazást követő 30 napon belül kell eltávolítaniuk a pártoknak és jelölőszervezeteknek - mondta az InfoRádiónak Péteri Attila, a Nemzeti Választási Iroda elnöki tanácsadója.

"November 11-edikén 16 óráig köteles mindenki az általa kihelyezett plakátot eltávolítani. Ha ennek a kötelezettségének nem tenne eleget, akkor az önkormányzat távolítja el a plakátot a plakátot kihelyezőnek a költségére" - ismertette Péteri Attila.

Arról azonban a Nemzeti Választási Irodának nincs információja, hogy a tavaszi országgyűlési és európai parlamenti választás után melyik önkormányzat mekkora összeget számlázott ki egyik vagy másik jelölőszervezetnek az efféle hanyagság miatt.