debrecenfA város területén működő csaknem valamennyi intézményfenntartó típus képviselete biztosított lehet az új szervezetben.

Debrecen 500 éves iskolavárosi múltra tekint vissza, a cívisváros elkötelezett híve az oktató-nevelő tevékenység széles spektrumát felölelő, színvonalas oktatásnak. Ennek jegyében továbbra is támogatni kívánja az oktatás területét érintő fejlesztési lehetőségek kiaknázását, a képzési kínálat bővítését, új intézményi modellek kialakítását. Debrecen iskolaváros jellegét bizonyítja az a több tízezer gyermek, tanuló és hallgató is, akik valamely oktatási-nevelési intézményben tesznek eleget óvoda- és tankötelezettségüknek, vagy megszerzett tudásukat, ismereteiket itt szeretnék bővíteni, itt kívánnak valamilyen szakképzettséget megszerezni.

Az elmúlt időszakban bekövetkezett, a köznevelés területét érintő szerkezeti változások nagymértékben befolyásolják az oktató-nevelő munkát folytató intézmények, a gyermekek, tanulók, az intézményekben dolgozó alkalmazottak, a szülők, valamint az intézményfenntartók mindennapi tevékenységét. A zökkenőmentes oktató-nevelő munka biztosítása érdekében a naprakészség, az ágazati kérdésekre adott megfelelő válaszok elengedhetetlenek az intézmények irányítói részéről. A cívisvárosban stratégiai ágazatként van jelen az oktatás, és Debrecen fejlődése lehetetlen minőségi munkát végző, a változásokra jól reagáló köznevelési intézmények nélkül.

Éppen ezért célszerű – az oktatás-nevelés terén kiemelkedő eredményeket elért intézményeink hagyományait tiszteletben tartva – egy konzultatív, javaslattevő, érdekegyeztető fórumként is működő létrehozása, melyben elengedhetetlen az önkormányzati, állami és egyházi intézményfenntartók kijelölt képviselőinek közreműködése. Ezáltal a város területén működő csaknem valamennyi intézményfenntartó típus képviselete biztosított lenne az újonnan létrehozandó szervezetben.

Amennyiben a közgyűlés október 13-ai ülésén támogatja a tanács megalakítására vonatkozó előterjesztést, a polgármester a debreceni érdekeltségű köznevelési intézmények fenntartói által javasolt személyek részvételével kezdeményezheti az alakuló ülés összehívását.

(A teljes cikk itt olvasható)