konyvttA helyi olvasási lehetőségek bővítésére, a nyilvános könyvtárak gyűjteményi fejlesztésére, új könyvek és egyéb információhordozó könyvtári dokumentumok beszerzésére 553 önkormányzat kap összesen 240 millió forint támogatást az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért Felelős Államtitkárságától.

A támogatás maximum harmada a könyvtár műszaki eszközeinek, berendezési tárgyainak megújítására is fordítható - olvasható az államtitkárság szerdai közleményében.

Az összegzés szerint a települések abban az arányban részesülnek a 240 millió forint összértékű támogatásból, amennyit erre a célra tavaly fordítottak.

A támogatásokat legkésőbb május 30-ig folyósítják a települési önkormányzatoknak. A könyvtáraknak ellenőrizhető módon kell felhasználniuk a támogatást, a települési önkormányzatoknak december 31-ig kell elszámolniuk az összeggel.