oklA Települési Önkormányzatok Szövetsége felhívásában kéri tagjait, hogy tegyenek javaslatokat a helyi önkormányzatok és érdekképviseletük szolgálatában kiemelkedő érdemeket szerzett személyek és szervezetek méltó elismerésére. A javaslatokat 2014. május 08-ig lehet eljuttatni a TÖOSZ titkárságára.

A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége küldöttgyűlése - a Szövetség alapszabálya 16. n) pontjában kapott felhatalmazás alapján - attól a céltól vezérelve, hogy a helyi önkormányzatok és érdekképviseletük szolgálatában kiemelkedő érdemeket szerzett személyeket és szervezeteket méltó elismerésben részesítse, valamint személyüket, szervezetüket és cselekedeteiket megfelelőképpen értékelve állítsa példaként a jelen, és utókor elé, minden évben kitüntetéseket adományoz. A kitüntetések átadására a TÖOSZ Küldöttgyűlésén kerül sor.

Felkérik a szervezők a TÖOSZ-tag önkormányzatok tisztségviselőit és képviselő-testületi tagjait, hogy tegyenek írásos és indokolt javaslatot a kitüntetendőkre.

Javaslatokat a következő kategóriákban lehet tenni:

1. A TÖOSZ TŰZZOMÁNC EMLÉKLAPJA kitüntetést a szövetség munkáját segítő szervezetek kaphatják. Az emléklapból évente legfeljebb kettő kerülhet kiosztásra
2. A TÖOSZ TŰZZOMÁNC EMLÉKPLAKETTJE kitüntetést a szövetség tevékenységében közreműködő önkormányzati tisztségviselők, önkormányzati és állami tisztviselők, illetve tudományos kutatók kaphatják. Az emlékplakettből évente legfeljebb öt kerülhet kiosztásra.
3. A TÖOSZ ARANYGYŰRŰJE kitüntetést önkormányzati tisztségviselők, illetve az önkormányzati érdek-képviseleti munkában különösen magas szinten tevékenykedők részére adományozható. Az aranygyűrűből évente maximum kettő kerülhet kiosztásra.

A javaslatokat 2014. május 08-ig lehet eljuttatni a TÖOSZ titkárságára (a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., vagy Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címek valamelyikére).
A beérkezett javaslatok közül a TÖOSZ elnöksége választja ki a díjra legméltóbbat.

Az eddig kitüntetésben részesültek névsorát a TÖOSZ honlapján (www.toosz.hu) megtalálhatják a Szövetségünk/Történet címszó alatt.

A Felhívás elérhető az érdekképviseleti szervezet portálján.