allami szamvevoszekA többségi állami tulajdonú gazdasági társaságok körében is elindította az Állami Számvevőszék azt a felmérését, amely a vállalatok korrupciós kockázatait és integritási kontrolljainak kiépítettségét vizsgálja. Következnek az önkormányzati tulajdonú társaságok.

Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) arról tájékoztatta a Magyar Távirati Irodát (MTI), hogy a felmérés kérdőívét 2015. december 18-tól lehet elektronikusan letölteni az ÁSZ integritás-portáljáról. Kitöltve visszaküldeni pedig 2016. január 31-ig kell az ÁSZ részére. Mint írták, a felmérés segítségével a gazdasági társaságok integritásuk helyzetéről kaphatnak egyfajta „tükörképet”, ami alapot teremt ahhoz, hogy a jövőben még eredményesebben tudjanak védekezni a korrupciós veszélyekkel szemben.

A számvevőszék később az önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságokra is kiterjeszti majd a felmérést.

Mint emlékezetes, az ÁSZ a költségvetési szervek körében idén már ötödik alkalommal végezte el az integritás felmérését. Ennek célja a magyar közszféra korrupciós kockázatainak feltérképezése, tudatosítása és ezáltal a megelőzést biztosító kontrollok erősítése.