akta0A városi önkormányzatok jegyzői és hivatali ügyintézői számára szervezett hatósági szakmai napot a Baranya Megyei Kormányhivatal Építésügyi, Hatósági, Oktatási és Törvényességi Felügyeleti Főosztálya csütörtökön Pécsett.

A szakmai rendezvényen a megye 14 városi jegyzőjével, aljegyzőjével, önkormányzati köztisztviselőjével folytattak konzultációt a Kormányhivatal munkatársai a jegyzői hatáskörbe tartozó aktuális feladatokról, jogértelmezési kérdésekről, gyakorlati tapasztalatokról.

A megbeszélést Müllerné dr. Juhos Bernadett, a Kormányhivatal igazgatója nyitotta meg, majd dr. Máté Zsolt, az Építésügyi, Hatósági, Oktatási és Törvényességi Felügyeleti Főosztály vezetője, valamint a főosztály munkatársai ismertették a mindennapi hatósági jogalkalmazás során felmerült gyakorlati kérdéseket.

A felvetések a Ket. módosítását, a birtokvédelmi eljárást, az önkormányzati hatósági ügyeket, a társasházak törvényességi felügyeletét, a kizárási ok bejelentését, az állatvédelemmel összefüggő feladatokat, a kereskedelmi igazgatást, az építésigazgatást, valamint az általános hatósági jogalkalmazási kérdéseket érintették, egyúttal lehetőséget biztosítva a jegyzők részéről felmerült kérdések megbeszélésére, szakmai konzultációra.

A hatósági szakmai nap célja az elsőfokú hatóságokkal való személyes munkakapcsolat erősítése, valamint a jegyzői hatósági jogalkalmazói munka színvonalának emelése volt.

(pecsiujsag.hu)