orosz mihaly zoltan01Hatályon kívül helyezte a Nyíregyházi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság az érpataki önkormányzatnak az önfeloszlatásról szóló határozatát – közölte a Nyíregyházi Törvényszék szóvivője. A bíróság az önkormányzati határozat felülvizsgálata iránti perben két ügyben is ítéletet hozott.

Az önfeloszlatási határozat mellett hatályon kívül helyezte a bíróság a képviselő-testületnek a munkabér-kifizetéshez szükséges hitel felvételéről szóló döntését is. A végzés azon alapult, hogy a szeptember 6-ai képviselő-testületi ülést nem szabályszerűen hívták össze Érpatakon, olyan napirendi pontot is tárgyaltak, amely a meghívóban nem szerepelt, így a helyi képviselők előzetesen el sem fogadták – ismertette Toma Attila bíró, szóvivő.

A helyhatóság honlapján közzétett döntés szerint a bizottság a Nyíregyházi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság jogerős ítélete alapján helyezte hatályon kívül a határozatát, és értelemszerűen visszavonta a kitűzött választással kapcsolatban korábban hozott további 29 eljárási határozatát is.

Orosz Mihály Zoltán, Érpatak polgármestere (képünkön) az MTI megkeresésére elmondta: a bírósági döntéssel bizonytalanná vált a december 11-ére kiírt időközi önkormányzati választás, hiszen a végzéssel megszűnt a jogalapja. Hozzátette: a település jegyzője egyeztetést kezdeményez a Nemzeti Választási Bizottsággal, mert úgy tudják, hogy kiírt választást nem lehet visszavonni, így az NVB döntésétől függ, hogy lesz-e voksolás Érpatakon december 11-én.

A polgármester szólt arról is, hogy a bírósági ítélet ellen felülvizsgálati kérelemmel fordulnak a Kúriához, de több hónap is eltelhet, mire ott napirendre kerül a kérdés, a választás viszont a jövő hét végére van kiírva. Orosz Mihály Zoltán álláspontja szerint a szeptember 6-ai ülésen a képviselők tudták, mi lesz a napirend, miről tárgyalnak és szavaznak. Az érpataki képviselő-testület 4:3 arányban döntött szeptemberben az önfeloszlatásról, kibékíthetetlen ellentétek miatt.

A helyi választási bizottság ennek alapján írta ki december 11-ére az időközi önkormányzati választást, amelyre közben megtörtént a jelöltállítás is. A polgármesteri tisztségre hárman, Szöllősiné Fitos Éva (Magyar Munkáspárt), Orosz Mihály Zoltán (független) jelenlegi településvezető és Simon Barnabás (szintén független) pályáztak, míg a hat képviselői helyért 17-en indultak volna.