A megyei közgyűlések elnökei, alelnökei Fehérvári Tamást, a Tolna Megyei Közgyűlés elnökét választották meg a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetségének (MÖOSZ) elnökévé.

A szervezet csütörtökön Szekszárdon tartotta közgyűlését, és az ország valamennyi megyei önkormányzata képviseltette magát. Fehérvári Tamás a megbeszélésen kijelentette, hogy a jövőben rendkívül hangsúlyossá kell válnia az egységnek, mely által valódi érdekérvényesítésre lehet képes a szövetség.

Az elnök szerint közös állásfoglalásra van szükség, az érdekérvényesítő tevékenységnek a szakmaiságon és a partneri kapcsolatrendszeren kell alapulnia. A tisztújítás eredményeként Jakó Gergelyt (Somogy megye), Kovács Sándort (Jász-Nagykun-Szolnok megye), Pajna Zoltánt (Hajdú-Bihar megye) és Szabó Istvánt (Pest megye) egyhangúlag társelnökökké választották az ülésen.

(Fotó: Mártonfai, a kép a Tolna Megyei Önkormányzat alakuló ülésén készült)