netMegkezdődött a 2014. évi választásokra fordított pénzeszközök ellenőrzésének harmadik üteme. Az önkormányzati választásokra fordított pénzeszközök felhasználására vonatkozó elektronikus adatszolgáltatásra kérte fel az Állami Számvevőszék (ÁSZ) az ellenőrzött szervezeteket.

A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, valamint nemzetiségi önkormányzati képviselők 2014. október 12-ei általános választására fordított pénzeszközök felhasználásáról a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a választás napját követő 90 napon belül készít összesítő elszámolást.

E határidő lejártát követően az ÁSZ elektronikus adatszolgáltatásra kérte fel az NVI-t, a választás lebonyolításában részt vevő egyéb szervezeteket, és az ellenőrzésre kockázatelemzéssel kiválasztott területi, illetve helyi választási irodák feladatait ellátó önkormányzati hivatalokat.

(OrientPress Hírügynökség)