sztrajkMegosztottak az önkormányzati érdekszövetségek abban, hogy támogatni kell-e a helyhatóságoknál június 22-re meghirdetett sztrájkot. Nyolcból öt szervezet a szolidaritásáról biztosította a béremelést követelő helyhatósági közszolgákat – írja a Népszabadság.

Szolidáris az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa önkormányzati oldalát képviselő elnökök tanácsa a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) által június 22-re meghirdetett munkabeszüntetéssel – tudatja közleményében a tanács.

Nincs azonban teljes egyetértés, mert a testület megosztott volt: a szolidaritási nyilatkozatot aláírta a Kisvárosi Önkormányzatok Országos Érdekszövetsége, a Községek és Kistelepülések Országos Önkormányzati Szövetsége, a Magyar Faluszövetség, a Magyar Önkormányzatok Szövetsége és a Települései Önkormányzatok Országos Szövetsége képviselője, de a Megyei Jogú Városok Országos Szövetsége, a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége és a Budapesti Önkormányzatok Szövetsége nem csatlakozott.