vonatTavaly kilencven településsel kötött határozatlan idejű együttműködési megállapodást a MÁV Zrt. A program keretében a helyi önkormányzatok vállalják, hogy részt vesznek a területükön található vasútállomás utasforgalmi területeinek üzemeltetésében, közvetlen környezetének rendben tartásában. A vasúttársaság a tervek szerint idén újabb településekkel léphet partnerségre - olvasható a társaság közleményében.

Mint azt hangsúlyozzák, a vasútállomások kiemelt szerepet töltenek be a helyi közösségek életében, a lakók és az utasok számára pedig rendkívül fontos, hogy esztétikus környezetben és kényelmesen várakozhassanak a vonatok indulásáig, a MÁV ezért már több éve bevonja a helyi önkormányzatokat az állomások utasforgalmi területeinek üzemeltetésével összefüggő feladatok elvégzésébe. Úgy vélik, a vasútállomás a település kapujának számít, így a települések is érdekeltek az állomásépületek, az utasvárók és környezetük tisztaságának fenntartásában, a szolgáltatási színvonal javításában. A program rendkívül népszerű volt az önkormányzatok körében és az utazóközönség is pozitívan fogadta a változásokat, de a korábban megkötött megállapodások 2015-ben lejártak.

Az összefogás kedvező tapasztalataiból kiindulva a vasúttársaság 2016 elején újraindította és kibővítette a településekkel való együttműködési programját, és újabb önkormányzatok bevonását is kezdeményezte. Múlt év tavasza óta a MÁV 90 önkormányzattal kötött szerződést. E megállapodások értelmében az önkormányzatok részt vesznek a településük területén található vasútállomás utasforgalmi területének üzemeltetésében, így az állomásépület és az utasváró tisztaságának fenntartásával kapcsolatos feladatokban. A szerződés pontosan rögzíti az üzemeltetési tevékenység körébe sorolt teendőket az utasforgalmi területek takarítási feladataitól kezdve a hó- és síkosság mentesítésen át egészen a nyílászárók javításáig vagy a törött ablaküveg cseréjéig.

A MÁV arra számít, hogy az együttműködési programja idén további településekkel bővül, a vasúttársaság nyitott az újabb önkormányzatokkal való partnerségre ‒ áll a tájékoztatásban.