csaladiA megyéből egyedüliként nyerte el a díjat a megyei hivatal, amely ezáltal támogatásban részesül, és egy évig használhatja a címet – írja a nyugat.hu.

Hetedik alkalommal adtak át az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett Családbarát munkahely pályázat díjait. Novák Katalin család- és ifjúságügyi államtitkár az eseményen kiemelte, egyre több munkaadó ismeri fel, hogy a munkavállalókért folyó versenyben nagy előnyt jelent a családbarát működés. A Vas Megyei Önkormányzati Hivatal nevében dr. Balázsy Péter megyei jegyző vette át az elismerést.

Dr. Balázsy Péter elmondta, hogy nem feladatként, hanem lehetőségként tekintenek a családbarát szemléletre, így az elismerést fontos visszajelzésnek tartják. Céljuk, hogy a Vas Megyei Önkormányzati Hivatal a megye egyik legvonzóbb munkahelyévé tudjon válni, ennek egyik eleme ez a program.

Az elismerést idén 45 szervezet, intézmény, illetve cég képviselője vehette át. A nyertesek között van az Országos Mentőszolgálat, a Magyar Nemzeti Bank, az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. mellett több önkormányzat is – így például Békéscsaba, Nyíregyháza, Pápa, Vas megye önkormányzatai, de kórházak, kormányhivatalok, művelődési központok, bíróságok, rendőrkapitányságok, egyetemek, gyermekjóléti központok, továbbá számos kis-, közép- és nagyvállalat is részesült a díjban.

A pályázat nyertesei jogosulttá váltak a Családbarát munkahely cím használatára, valamint legfeljebb hárommillió forintos támogatást is elnyertek. Kiemelten támogatták az olyan gyakorlatokat, amelyek a gyermeket váró vagy kisgyermeket nevelő nők mellett az apákra vagy az idős, beteg hozzátartozókat ápoló munkavállalókra is gondoltak.