tuz10Fűtsünk be? Természetesen! Komplex Arundo biomassza program önkormányzatoknak címmel kifejezetten helyi önkormányzatok számára lehetőséget kínáló szakmai konferencia kerül megrendezésre január 13-án, Nyíregyházán.

Az elmúlt két évben közel 700 önkormányzat nyert pályázatot 1200 biomassza kazán és közel 300 daráló megvásárlására. Az önkormányzatok a biomassza kazánok beüzemelését követően közmunkásokkal a saját területeikről begyűjtött biomasszával fűtöttek. Az önkormányzati vezetők számára mostanra nyilvánvalóvá vált, hogy kizárólag a területükről begyűjtött zöld-hulladékkal, a fűtéshez szükséges homogén, állandó kalóriatartalmú és megfelelően tárolható bio-massza alapanyag nem biztosítható.

Erre a problémára kínál az Arundo Cellulóz Farming Kft. megoldást, egy hatékonyan termeszthető energianövény ültetvény komplex tervével.

Konferencia időpontja: 2015. január 13., 10:00-14:00
Konferencia helyszíne: 4400 Nyíregyháza, Hősök tere 5., Megyeháza, Bessenyei Nagyterem

A biomassza program ismertetője letölthető:www.kormanyhivatal.hu weblapról.