pecs varoshaza01Üresen álló belvárosi üzlethelyiségeket bérleti díj megfizetése nélkül használhatnak civilek Pécsett. A második alkalommal meghirdetett akciótól pezsgőbb életet, nagyobb forgalmat remél a városi vagyonkezelő Pécs Holding Zrt.

Barna Béla, a Pécs Holding vezérigazgatója a pécsi Király utcában tartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy a Belváros újratöltve 2.0 program keretében újra pályázatot hirdetnek azon szervezeteknek, amelyek izgalmas, érdekes programokkal, eseményekkel színesebbé tennék a városközpontot, és vonzanák az érdeklődőket. Az üzletek használatáért bérleti díjat nem kell fizetni, csak a működtetés költségeit. Ez esélyt teremt a civileknek, hogy bemutatkozhassanak a nagyközönség előtt, és ismertté váljanak.

Az első alkalommal 2012-ben kiírt pályázatnak köszönhetően tíz szervezet kapott lehetőséget üres üzlet használatára, közülük négy élt vele, így nyílhatott meg a baranyai megyeszékhely központjában a veteránautó- és retrotárgy-kiállítás, a pécsi animáció történetét bemutató tárlat, működhet egy kulturális egyesület, valamint a mozgássérültek problémáit bemutató szervezet.

Pécs belvárosában mintegy húsz, a vagyonkezelő tulajdonában lévő üzlet áll üresen, amely a cég összes üzletének több mint tíz százaléka – jelezte a vezérigazgató. Sztojkovics Éva fideszes önkormányzati képviselő megjegyezte: a Belváros újratöltve 2.0 program az első lépés annak érdekében, hogy az emberek egy részét visszacsábítsák a bevásárlóközpontokból a belvárosba.