hegedus lorantne01Három "visszaélésgyanús" ügyről számolt be Hegedűs Lorántné országgyűlési képviselő, ezek a kiskunfélegyházi, a hódmezővásárhelyi és a budapesti I. kerületi önkormányzatot érintik. A képviselő feljelentést tett, az ügyészség megkezdte a nyomozást, majd bűncselekmény hiányára hivatkozva lezárta.

Hegedűs Lorántné, a Jobbik Magyarországért mozgalom országgyűlési képviselője szerint a kiskunfélegyházi önkormányzat a városi vagyonkezelővel és az IFRS Kft.-vel is leszerződött ugyanarra a munkára, és hónapokig fizetett mindkét cégnek a tevékenységért. A képviselő közölte: noha az ügyészség a szerződéskötés szabálytalanságát megállapította, a bűncselekmény elkövetését már nem – jelentette az MTI.

A hódmezővásárhelyi önkormányzat 2007-ben egy korábban iskolaként funkcionáló, 40 millió forintra felbecsült épületet adott át a Portik Tamás érdekeltségi körébe tartozó Generál Média Kft.-nek úgy, hogy a vállalkozásnak nem kellett fizetnie, hanem öt éven át, havi 670 ezer forint értékű hirdetési felületet kellett biztosítania. A cég jellemzően felnőtt tartalmú honlapokat üzemeltet, ezért a képviselő érthetetlennek tartotta, milyen hirdetési felületekre számított az önkormányzat.

A harmadik esetről szólva közölte: az I. kerületi önkormányzat egy szabadidőközpont létesítésére hirdetett pályázatot úgy, hogy az építés az önkormányzat számára ingyenes legyen. Az Oxigén Wellness központ így épült, a helyhatóság tulajdonában álló telekre. A beruházó ugyanakkor teljes egészében bankhitelből valósította meg a beruházást, és a mintegy másfél milliárd forintnyi, euró alapú kölcsönhöz a jelzálog fedezetét az önkormányzati tulajdonú telek biztosította.

A képviselő bírálta az ügyészséget az ügyek lezárása miatt. Kifogásolta azt is, hogy a nyomozó hatóság elvitatja a jobbikos önkormányzati és országgyűlési képviselők jogát, hogy sértetti pozícióból panaszt tegyenek az eljárással szemben. Hegedűs Lorántné megígérte, szeptemberben a parlamentben teszi majd fel a kérdést Polt Péter legfőbb ügyésznek, hogy "Magyarországot képviseli-e, vagy egy banánköztársaság narancsdiktatúráját?".