fizupA Blikk szerint az önkormányzati választás után változnak a polgármesteri fizetések.

A lap számításai szerint 60 polgármester jár egyértelműen jól a változtatásokkal. A 30 ezres lélekszámú nem megyei jogú városok vezetőinek 15 százalékkal nő a fizetésük, havi 600 ezer forintot vághatnak zsebre.  A kerületi és a megyei jogú városok polgármesterei helyettes államtitkári fizetésben részesülnek majd, vagyis 748 ezer forint üti a markukat, amelyhez 112 ezer forintos költségtérítés társul. Ez 30–43 százalékos fizetésemelést jelent nekik - írja a lap.

A főpolgármester és helyettesei pedig már tavaly megkapták a fizetésemelésüket: Tarlós Istvánnak már 1,3 millió forint az illetménye, helyettesei is többet keresnek a havi 1,17 milliójukkal, mint most a miniszterek- számol be a Blikk.

A többi településen bukni fognak a polgármesterek, több mint kétezren a fele pénzüket is elveszíthetik. „Jól meg kell gondolnia ezentúl, aki polgármesterkedésre akarja adni a fejét. Lesznek olyan kistelepülések, ahol a közmunkások is jobban fognak keresni, mint maga a polgármester”– nyilatkozta a lapnak Schmidt Jenő, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének (TÖOSZ) elnöke, aki szerint sok jelenlegi, munkáját lelkiismeretesen és jól végző polgármester dönthet úgy, hogy bruttó 74 ezer forintért nem fogja folytatni a munkáját.