tuzifaIsmét pályázhatnak az ötezer fő alatti önkormányzatok a szociális tűzifa programra. Idén egymilliárd forinttal megemelte a kormány a rendelkezésre álló keretet, összesen 3 milliárd forint áll rendelkezésre.

Van hazánkban olyan település, ahol nem érhető el a vezetékes gáz, így nem is lehet mással fűteni a fán kívül. Sokan viszont azért választják a fatüzelést, mert így nincs alapdíj. Amennyit fűtenek, annyit költenek. Tavaly 1700-nál is több magyarországi település összesen kétmilliárd forint tűzifa-támogatást nyert el, ez az összeg a kétszerese volt az azt megelőző évinek. Most ez a keret is plusz egymilliárddal nőtt. Most összesen 3 milliárd forintot fordít a kormány a szociális tűzifa programra. Van, aki csak erre tud támaszkodni a tél folyamán.

Somogyban is elkél a segítség, több kistelepülés környékén ugyanis még lehullott fát sem lehet szedni az erdőkben.

Csokonyavisonta olyan település, amelynek nincs erdeje vagy olyan területe, ahonnan nagyobb mennyiségű nyesedéket, fát gyűjthetnének a rászorulóknak. A polgármester ezért örül a tűzifaprogramnak, amelyen már tavaly is nyert a falu.

- Az elmúlt években minden évben nyertünk. Óriási segítség volt, hiszen volt, amikor 900 köbmétert kaptunk a településre és az elmúlt időszakban is 300-at. Ez azt jelenti hogy 1200 köbméter tüzifát tudtunk pályázat útján megszerezni. Amit a nagycsaládosoknak, a szociálisan ráutalt családok körében ki tudtunk osztani. Ez családonként 1 vagy 2 köbméternyi tűzelőt jelent - mondta Csik László polgármester.

(Somogy TV)