dora otto01Főiskolai képzés indul Salgótarjánban 2017 szeptemberétől, előtte, 2016 őszétől műszaki-informatikai felsőfokú szakképzést indítanak a volt pénzügyi főiskola épületében. Az úgynevezett közösségi főiskolát a helyi és térségi önkormányzatok, az Óbudai Egyetem és a magyar állam működteti majd.

Folyamatos szakmai egyeztetések után csütörtökön tárgyalt az egyetem, a városi és a Nógrád megyei önkormányzat vezetése és a térség országgyűlési képviselője Salgótarjánban, a megbeszélésen tisztázták a következő hetek, hónapok és évek feladatait - közölte Salgótarján polgármestere, Dóra Ottó.

Tájékoztatása szerint az egyetem és a szaktárca szakemberei a héten mérik fel a főiskola épületét. A képzésnek a Budapesti Gazdasági Főiskola korábbi salgótarjáni intézete ad helyet, amely 40 éves működés után szűnt meg, 2014 szeptemberétől már nem indult új évfolyam.

Idén szeptemberben kezdődik az új intézmény "felépítése", azaz a végzős középiskolások, illetve az oktatók előkészítője. 2016 szeptemberétől indul a négy féléves felsőfokú szakképzés, amely főiskolai képzésben folytatható négy elismert félévvel - közölte a polgármester, jelezve: 2017 szeptemberétől a normál főiskolai képzés is megkezdődik a nógrádi megyeszékhelyen műszaki és informatikai szakterületen.

Dóra Ottó a létszámra vonatkozó kérdésre egyelőre nem tudott válaszolni, azt viszont hangsúlyozta, hogy az új főiskola a városban, a megyében működő cégek képzési igényeit is kiszolgálja majd.