onet03Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) 2018-ra Szita Károlyt, a Megyei Jogú Városok Szövetségének elnökét, 2019-re pedig Szabó Gellértet, a Magyar Faluszövetség elnökét választotta a szervezet társelnökéül - közölte az ÖNET az MTI-vel kedden este.

A tájékoztatás szerint az önkormányzati érdekképviseleti vezetők Lipők Sándor, a Kisvárosi Önkormányzatok Országos Érdekszövetsége elnöke, az ÖNET 2017. évi társelnöke vezetésével ültek tárgyalóasztalhoz. Az eseményen a Budapesti Önkormányzati Szövetségek képviselői mellett megjelent Dukai Miklós, a Belügyminisztérium helyettes államtitkára és a kincstárért felelős helyettes államtitkár, Berczik Ábel.

Az eddigi hagyományokat követve Schmidt Jenő, a TÖOSZ elnöke 2016. évi beszámolója után a nyolc önkormányzati szövetségi képviselő a következő két évre megválasztotta a testület társelnökeit, a vonatkozó kormányhatározat szerint rotációs elv alapján, az országos önkormányzati szövetségek konszenzusos döntésével.