margitsziget1Díszpolgári kitüntetések átadásával és a Margitszigeten koncerttel ünnepli a szabadság napját csütörtökön a Fővárosi Önkormányzat - tájékoztatta a Főpolgármesteri Hivatal Kommunikációs Igazgatósága az MTI-t.

Tarlós István főpolgármester a szabadság napján délelőtt az Újvárosháza dísztermében tartandó ünnepségen adja át a díszpolgári címet

• Csoóri Sándor költőnek, prózaírónak;
  • Faragó Tamás olimpiai bajnok vízilabdázónak;
  • Jelenits István piarista szerzetesnek;
  • Kocsis Zoltán karmesternek, zongoraművésznek, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar főzeneigazgatójának;
  • Kovács Ágnes olimpiai bajnok úszónak;
  • Psota Irén színművésznek, a nemzet színészének;
  • Ránki Dezső zongoraművésznek;
  • Rost Andrea operaénekesnek;
  • Rubik Ernő építésznek, játéktervezőnek;
  • Taróczy Balázs teniszezőnek,
  • Tóth II. József válogatott labdarúgónak, edzőnek, az Aranycsapat tagjának;

valamint posztumusz díszpolgári címet kap

• Czibor Zoltán labdarúgó, az Aranycsapat tagja és
  • Rónay György költő, író, műfordító.

Az ünnepen a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon a Budapesti Fesztiválzenekar ad koncertet, az est karmestere Takács-Nagy Gábor. A műsorban elhangzik Mozart B-dúr szimfóniája, Kodály Zoltán Háry János-szvitje, emellett a Madách Színház művészei ízelítőt adnak a Mamma Mia! című musicalből.

A hangversenyre ingyenesen igényelhető jegyekkel lehet bejutni. Akiknek nem jut ülőhely a színház nézőterén, azok a Víztorony körüli fedett teraszon vagy a Víztorony előtti téren kivetítőkön élvezhetik a koncertet. A rendezvény előtt és után a BKK sűrítve közlekedteti a 26-os buszt, de ajánlják a margitszigeti kishajók igénybevételét is - olvasható a közleményben.

Az összegzés felidézi, hogy az utolsó szovjet katona 1991. június 19-én hagyta el Magyarországot. Tarlós István főpolgármester javaslatára 2011-ben döntött úgy a Fővárosi Közgyűlés, hogy a díszpolgári kitüntetések átadásával és ünnepi koncerttel teszik emlékezetessé ezt a napot.