pitvaros01 radotiborpolgmHivatalos személy által társtettességben elkövetett közokirat-hamisítás bűntette miatt pénzbüntetéssel sújtotta az első fokon eljáró Makói Járásbíróság hétfőn Pitvaros jegyzőjét, polgármesterét és a képviselő-testület két tagját.

A bíróság nem jogerős ítéletében a Csongrád megyei község polgármesterét és jegyzőjét 200-200 ezer, míg a két képviselőt 150-150 ezer forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte - tájékoztatta Juhászné Prágai Erika, a Szegedi Törvényszék szóvivője az MTI-t. Az ítélet szerint a vádlottak aláírták a 2011. május 20-ai képviselő-testületi ülésről készült jegyzőkönyvet, amely szerint kilenc határozat elfogadásáról döntöttek. A testületi ülést azonban valójában nem tartották meg.

A Makói Járásbíróság korábban tárgyalás mellőzésével eljárva 625-625 ezer forint pénzbüntetéssel sújtotta a négy férfit. A vádlottak tárgyalás megtartását kérték. A bíróság előtt a bűncselekmény elkövetését beismerték a vádlottak. Az ügyben eljáró bíró mérsékelte a vádlottakra kiszabott pénzbüntetés mértékét - személyi körülményeikre való tekintettel.

Az ítéletet a vádlottak és védőik tudomásul vették. Az ügyész három nap gondolkodási időt tartott fenn az esetleges fellebbezése bejelentésére, így az ítélet jelenleg nem jogerős.