sztrajktamogatasAz Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) önkormányzati oldalát képviselő Elnökök Tanácsa 2016. június 7-ei ülésén áttekintette az önkormányzati köztisztviselői életpálya kérdését. A megbeszélésen jelen volt és tájékoztatást nyújtott Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) elnöke. Az Elnökök Tanácsa képviselői a szövetségek nevében szolidaritásukról biztosították a 2016. június 22-ei önkormányzati köztisztviselői sztrájkban résztvevőket.

A sztrájkot indokoltnak tartják, mert nem fogadható el, hogy az állam csak az állami igazgatásban dolgozó közszolgák bérét emeli, míg az önkormányzati alkalmazottak esetében nem biztosítja a bérfejlesztés fedezetét, és nem gondoskodik az életpályáról.

A kialakult helyzet tarthatatlan, és már az önkormányzati közigazgatási szolgáltatás minőségét és zavartalan ellátását veszélyezteti.

Az aláírók kinyilvánítják, hogy a sztrájk nem a lakosság ellen irányul, hanem éppen a lakosság érdekében történik, mert amennyiben belátható időn belül nem történik érdemi változás, abban az esetben települések sokasága számára nem lesz biztosított a helyi igazgatási közszolgáltatás.

Az Elnökök Tanácsa képviselői kérik, hogy az önkormányzatokért felelős Belügyminisztériummal folytatandó sztrájktárgyalásra az önkormányzati szövetségek képviselőit is hívják meg.