viragos mo logoEgészen május végéig jelentkezhetnek a települések környezetszépítésnek elkötelezett önkormányzatai a Virágos Magyarország versenyre az eredeti május 15-i határidő helyett - jelentette be Borbás Marcsi, a verseny fővédnöke.

Eddig több mint 250 település jelentkezett a versenyre - közölte Bánhegyi Zsófia, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgató-helyettese. Hozzátette: a verseny nyertesei képviselik Magyarországot 2018-ban az európai versenyen. Az újonnan választott fővédnök feladatairól elmondta, hogy ezek közé tartozik a kezdeményezés népszerűsítése, részvétel a zsűrizésben és a rendezvények háziasszonyi teendőinek ellátása.

Borbás Marcsi örömmel újságolta, hogy megbízatása alkalmából új elismerést vezetnek be a versenyben, a fővédnöki díjat. Már idén megkaphatja egy falu és egy város is. A miniszterelnök pedig a kimagaslóan szereplő településeknek adományoz miniszterelnöki különdíjakat.

Bánhegyi Zsófia ismertette a verseny menetét: a települések bírálatát június közepétől augusztus végéig kertészekből, turisztikai szakemberekből álló zsűri végzi. Az idei verseny csatlakozott az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) fenntartható turizmus fejlesztésének nemzetközi évéhez, ezért az értékelésnél a legfontosabb szempont a fenntarthatóság lesz.

A 12 európai országot átfogó Entente Florale Europe versenyen a magyar települések eddig 9 arany-, 25 ezüst- és 10 bronzérmet szereztek, további 10-et pedig Európa-díjjal jutalmaztak. Az európai versenyen az idén Kaposvár (város kategória) és Tihany (falu kategória) képviseli Magyarországot.