kontrat hajdunanasonAz elmúlt évek intézkedései nyomán Magyarországon helyreállt a közbiztonság - jelentette ki a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára, Kontrát Károly a Hajdúnánási Rendőrkapitányság új épületének avatásán.

2010 óta 3500-zal növelték a rendőrség létszámát, emelték az illetményeket, új gépkocsikkal és kapitánysági épületekkel javították a munkakörülményeket – sorolta Kontrát Károly. – Mindezek eredményeként ma Magyarországon az emberek nagyobb biztonságban vannak, mint négy évvel ezelőtt. Beszédében a rendőrség, az önkormányzatok, a polgárőrség, az egyházak, a civil szervezetek összefogását szorgalmazta annak érdekében, hogy még nagyobb biztonságban éljenek az emberek a térségben.

Szólláth Tibor, Hajdúnánás polgármestere elmondta: az önkormányzat kétezer négyzetméteres területet biztosított az új városi rendőrkapitányság felépítéséhez. Vincze István rendőr alezredes, a Hajdúnánási Rendőrkapitányság megbízott vezetője arról számolt be, hogy a 670 millió forintba került épületben hatvanan dolgozhatnak korszerű körülmények között. Kapitányságukhoz hét település (Hajdúnánáson kívül Hajdúdorog, Polgár, Görbeháza, Tiszagyulaháza, Újtikos és Folyás) 650 négyzetkilométernyi területe, mintegy 40 ezer lakosa tartozik.

A hajdúnánási kapitányságavató ünnepségen Papp Károly rendőr altábornagy, országos rendőrfőkapitány elismeréseket adott át a kapitányság néhány munkatársának.