nyiregyhaza vasutallomasKormányablakot avattak a múlt héten a nyíregyházi vasútállomáson, az ügyfelek kedd óta vehetik igénybe a nyírségi megyeszékhely harmadik kormányablakának szolgáltatásait. A MÁV-állomás emeletén lévő kormányablakot a MÁV alakította ki, és bocsátotta a megyei kormányhivatal rendelkezésére

A nyíregyházi vasútállomáson újonnan megnyílt kormányablak berendezését, a felszerelést, a szakmai hátteret és a munkaerőt a Nyíregyházi Járási Hivatal biztosítja – közölte Román István megyei kormánymegbízott. A hivatali helyiségben vasúti utastájékoztató rendszert is kialakítottak – tette hozzá. A vonaton oda érkezők és az onnan indulók utazásuk előtt és után több mint 1500 ügykörben vehetik igénybe a kormányhivatali ügyintézők segítségét.

Román István azt is elmondta, hogy az eddigi két nyíregyházi és a húsz megyei kormányablakban 2017-ben összesen 802 255 ügyet intéztek, ebből a nyíregyházi megyeszékhelyen 274 740-et. Az új kormányablak célja a másik két nyíregyházi helyszín tehermentesítése, az ügyfelek jobb eloszlásával az ügyintézés gyorsul, így kevesebb időt kell várakozással tölteni. A környéken lakó időseknek és a gyermekes családoknak nem szükséges a városközpontba menniük ügyeiket intézni.

A kormányablakok száma a következő időszakban bővülni fog Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a Miniszterelnökség támogatásával pedig egy mobil kormányablak is szolgálatba fog állni. Pál László, a MÁV stratégiai igazgatóhelyettese emlékeztetett arra, hogy 2012-ben indult el az a kezdeményezés, amelynek keretében a megyeszékhelyi vasútállomásokon, illetve a kiemelt vasúti csomópontokban kormányablakokat létesítenek. Nyíregyháza Kelet-Magyarország egyik legnagyobb vasúti csomópontja, ahol napi ötezer utas fordul meg - mondta. Tájékoztatása szerint hamarosan Cegléd, Miskolc, Győr és Békéscsaba vasútállomásán létesül a nyíregyházihoz hasonló kormányablak.

Szabó Tünde sportért felelős államtitkár, a Fidesz-KDNP helyi képviselőjelöltje arról beszélt, hogy Nyíregyháza súlya és jelentősége az elmúlt években folyamatosan nő. A város életerős, dinamikusan fejlődik, lakossága növekszik, ezért tartotta fontosnak vezetése, hogy egységes és integrált intézménnyel segítse az ott élőket.