schmidt jenoBefejeződött a TÖOSZ polgármesteri fórumsorozata. Az egyes megyei fórumok beszámolói, elhangzott előadásai megtalálhatók a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége honlapján, rendezvények cím alatt.

A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége, mint eddig minden évben, idén is minden megyében megrendezte polgármesteri fórumait, melyekre 2016-ban január 19. és március 31. között került sor. A idei fórumsorozat témái voltak: a Magyar Államkincstár ASP programja, a 2014-20 közötti európai uniós fejlesztési időszak önkormányzati lehetőségei, Terület- és Településfejlesztési Operatív Program, az MKKSZ az önkormányzati hivatalok dolgozóinak életpályájáért, aktuális önkormányzati ügyek és a TÖOSZ programjai, a MANORKA projekt eredményei.

Az összes megyei helyszínen felmerült a gyermekétkeztetés ingyenességének kérdése, a köztisztviselői, közalkalmazotti bérek, közszolgáltatások kérdése, az államosítás és a közfeladatok vonatkozásai, valamint a következő időszak fejlesztési lehetőségei. A legnagyobb sérelem a saját egzisztencia kapcsán mutatkozott meg, mivel 2014-től kezdve a polgármesterek szenvedték el a legnagyobb bércsökkentést – mondta összefoglalójában Schmidt Jenő, a TÖOSZ elnöke.

Hangsúlyos kérdés, hogy a mindennapok milyenek lesznek – folytatta az elnök. A közszolgáltatások, mint az ivóvíz, szennyvíz, hulladékgazdálkodás, kéményseprés minden embert érintenek Magyarországon. A nagyfokú államosítást nem biztos, hogy helyes az önkormányzatokkal szemben meglépni – szögezte le –, hiszen a közfeladatokat helyben lehet a legjobban, leghatékonyabban és leginkább költségkímélően ellátni.