hassay zsofia01Terézváros polgármesterét, Hassay Zsófiát választották a Budapesti Önkormányzatok Szövetsége társelnökévé. Az új társelnök és Tarlós István főpolgármester, a BÖSZ elnöke hétfőn azt közölte az MTI-vel, hogy a szervezet közgyűlésén egyhangúlag hozta meg a személyi döntést.

A Budapesti Önkormányzatok Szövetségét a következő évben irányító elnökségben a főpolgármester mellett Hassay Zsófia társelnök kap helyet, az alelnöki tisztséget pedig Kovács Péter XVI. kerületi, Riz Levente XVII. kerületi és az eddigi társelnök, Hoffmann Tamás XI. kerületi polgármester tölti be (mindannyian a Fidesz-KDNP színeiben).

A közleményben idézték Hassay Zsófiát: a BÖSZ továbbra is igyekszik erősíteni a főváros 23 önkormányzatának kooperációját, ellátja a budapestieket érintő törvények esetében az előzetes véleményezés feladatát, valamint a főváros és a kerületek érdekvédelmét a kormányzattal és egyéb érdekvédő szervezetekkel történő egyeztetéseken. „Együttműködünk minden települési önkormányzatokat tömörítő szervezettel, hiszen a magyar lakosság problémáinak megoldásáért a legtöbbet helyben tehetünk” – fogalmazott az új társelnök.