hegmanne_nemes_saraA kormány döntése alapján 32 település önkormányzata több mint 636 millió forint értékben jut hozzá 66 olyan ingatlanhoz, amelyet az állam nem tudott hasznosítani. A Magyar Közlönyben hétfőn ismertetett kormányhatározatból kiderül, hogy az önkormányzatokra átruházott ingatlanokat 15 évig nem idegeníthetik el, és azokat a szerződésben vállalt hasznosítási célnak megfelelően kell hasznosítaniuk, valamint kötelesek állagukat megóvni.

A döntés értelmében például Devecser helyi közutak és közterületek fenntartása érdekében, közterület céljára szolgáló ingatlanhoz jut, Tiszacsege egy volt honvédségi üdülőingatlan átadásával közművelődési, tudományos és művészeti események lebonyolításához kap közösségi teret, a Vecsésnek átadandó ingatlanok pedig településrendezési, településfejlesztési feladatok ellátását, vállalkozásfejlesztési célok megvalósítását, valamint közpark és játszótér kialakítást szolgálják – ismerteti a dokumentumot az MTI.

A kormány múlt szerdán döntött egyes állami ingóságok ingyenes tulajdonba adásáról is: az Életjel Mentőkutyás Kutatóegység életmentési feladatok begyakorlásához és polgári védelmi feladatai ellátásához, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat pedig az otthontalanná vált embereket segítő tevékenységéhez kap eszközöket, mintegy nyolcmillió forint értékben - mondta el Hegmanné Nemes Sára vagyonpolitikáért felelős államtitkár.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. összesítése szerint az elmúlt két évben mintegy 18 milliárd forint értékben, több mint 250 ingatlant és számos ingóságot adtak térítésmentesen tulajdonba az önkormányzatoknak, hogy segítsék a helyi közfeladatok ellátását, a fejlesztési célok megvalósítását.