toosz logo2014. április 9-én a Győr-Moson-Sopron megyei Beled városában kezdődött a TÖOSZ idei megyei fórumsorozata. A résztvevőket Tompáné Balogh Mária, Beled polgármestere, Hokstok Imre, Győrsövényház polgármestere,  a TÖOSZ Győr-Moson-Sopron megyei tagozatvezetője, valamint dr. Dietz Ferenc, Szentendre város polgármestere, a TÖOSZ társelnöke köszöntötte.

Tompáné Balogh Mária köszöntőjében üdvözölte, hogy a TÖOSZ  támogatja a közszolgálatban dolgozók béremelését, amelyre immáron 6. éve nem került sor és a jelenlegi helyzet lassan tarthatatlan, tehát valamit tenni kell. Polgármester asszony egyetért a TÖOSZ felhívásával is a polgármesterek jogállására, javadalmazására vonatkozóan.

Zongor Gábor, TÖOSZ főtitkár, a fórum levezető elnöke ezt követően tájékoztatót adott a Norvég Alap támogatásával megvalósuló „Harmadik Oldali Erőszak megelőzése helyi szinten” elnevezésű TÖOSZ projektről, amelynek hazai  partnere a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete. Az MKKSZ-t a fórumon Szebeni Dóra az MKKSZ Önkormányzati Dolgozók Országos Szakmai Tanácsának Elnöke képviselte.

A projekt egyik fontos célkitűzése a norvég-magyar szakmai tapasztalatok cseréje a háromoldalú párbeszéd fejlesztése és a méltányos munkakörülmények megteremtése érdekében az önkormányzati szektorban. Az ügyfelek oldaláról érkező erőszak, fenyegetés az önkormányzati hivatalokban valós probléma, ezért ennek megelőzésével foglalkozni kell.

A témához kapcsolódóan a résztvevők felvetették, hogy a program a jövőben terjedjen ki az önkormányzati intézményekben foglalkoztatottakra is.

A megyei fórum egyik legaktuálisabb témája volt a 2014-2020 közötti időszak európai uniós fejlesztési programjainak önkormányzati vonatkozásairól szóló tájékoztató. A Széchenyi 2020- Terület- és Településfejlesztési Operatív Programot dr. Czene Zsolt, a Nemzetgazdasági Minisztérium Területfejlesztési Tervezési Főosztályának helyette vezetője ismertette, megyét érintő kérdésekről pedig Kóczán Zoltán, a Győr-Moson-Sopron megyei önkormányzat alelnöke beszélt.

A hozzászólásokban elhangzott, hogy az önkormányzati utak tekintetében nincsen lehetőség pályázatokra, erre megoldást kell találni.

Zongor Gábor TÖOSZ főtitkár és Dietz Ferenc  TÖOSZ társelnök közösen ismertették a TÖOSZ programjait és az aktuális önkormányzati ügyeket. E blokk kiemelten foglalkozott a polgármesterek jogállására és javadalmazására vonatkozó TÖOSZ felhívással.

A fórum végén még két szolgáltatást ismertető előadásra került sor. Dr. Jankó Tamás, a GP Consulting Pénzügyi Tanácsadó Kft. ügyvezetője az önkormányzatoknak és dolgozóiknak nyújtott biztosítási kedvezményekről, Egri D.János, a Települési Időjárási Szolgálat projektigazgatója pedig a Települési Időjárási Állomásról beszélt.

Az elhangzott előadások prezentációi megtalálható a TÖOSZ (www.toosz.hu) honlapján.

(ÖNkorNEt-TÖOSZ)