szombathely vroshzaBüntetőfeljelentéssel zárult az a vizsgálat, amelyet Szombathely polgármestere, Puskás Tivadar indított, miután november 20-án tudomást szerzett arról, hogy meg akarták szerezni a szolgáltatótól az önkormányzati hivatal több dolgozójának mobiltelefonos forgalmi adatait.

Erről a szombathelyi városháza kommunikációs vezetője Angyal László tájékoztatta kedden az MTI-t. A Vas Megyei Rendőr-főkapitányságra megérkezett a feljelentés – erősítette meg a főkapitányság szóvivője, Kazmar Enikő, és közölte azt is, hogy a rendőrségnek három nap alatt kell eldöntenie, indít-e nyomozást az ügyben.

Arról egyelőre nem adott információt a szóvivő, hogy milyen bűncselekmény gyanúja miatt és hány ember ellen tettek feljelentést. Viszont az MTI városházi forrásból úgy értesült, hogy Puskás Tivadar megnevezte azokat, akik a városházi vizsgálat megállapításai szerint elkövethették a bűncselekményt.

Mint emlékezetes, a szombathelyi közgyűlés november 24-i ülésén Czeglédy Csaba frakcióvezető (Éljen Szombathely–MSZP-DK–Együtt) hozta nyilvánosságra, hogy Gaál Róbert jegyző utasítására az önkormányzat egyik alkalmazottja megpróbálta kikérni a szolgáltatótól a városháza harminc dolgozója, köztük az összes osztályvezető szolgálati mobiltelefonjának forgalmi listáját. Ez az ellenzék szerint személyiségi jogokat és levéltitkot is sérthetett.

A közgyűlésen a jegyző nem vett részt, mert szabadságon volt. Két nappal később viszont benyújtotta lemondását. A polgármester pedig elfogadta.