testulet magyardombegyhazA hat önkormányzati képviselőjelöltből öt nő volt Magyardombegyházon (Békés), a megalakult képviselő-testületben is csak nők látják el a falu képviseletét az elkövetkezendő öt évben, közülük három független és egy fideszes.

A 220 lelket számláló faluban mindenki dolgozik, a társadalmi megbízatású polgármestert, Dús Ildikót újraválasztotta a közösség. A hírt megíró beol.hu információi szerint pedig több a férfi lakos a községben. Amikor szavaztak, bizonyára úgy vélték, az asszonyi észjárás, az érdekérvényesítő képesség elvárható tőlük. A hölgykoszorú a napokban megtartotta alakuló ülését.

A polgármester a legtöbb szavazatot kapott jelöltet nevezte meg alpolgármesternek. Tóth Angélát egyhangúlag megszavazta a testület. Ő is társadalmi megbízatású, akárcsak a polgármester. A jegyző (a hölgyek között egyetlen férfiként), Gácsér Béla adott tájékoztatást azoknak a képviselőnőknek, akik első ciklusukat kezdték meg Magyardombegyházon.