szucs lajosEgyüttműködési megállapodást írt alá a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége a Kínai Kereskedelmi Minisztérium Befektetést Elősegítő Igazgatósága Európai Hivatalával a magyarországi kínai beruházások előmozdítása érdekében.

A megállapodás célja, hogy a magyarországi megyékben lévő kapcsolati és befektetési lehetőségek találkozzanak a kínai beruházási hajlandósággal, valamint hogy hosszú távú együttműködés és új munkahelyek jöjjenek létre – közölte Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége (MÖOSZ) az MTI-vel. A megállapodást Szűcs Lajos, a MÖOSZ elnöke és Zhang Kun, a Kínai Kereskedelmi Minisztérium Befektetést Elősegítő Igazgatósága Európai Hivatalának igazgatója írta alá Budapesten.

A megyék munkahely-teremtési céljaik elérése érdekében az együttműködés keretében a területfejlesztésre helyezik a hangsúlyt, ehhez az Európai Unió vissza nem térítendő támogatással járul hozzá. Szeretnék, hogy a megyei területfejlesztési koncepciókba beépüljenek a kínai tőkebefektetést érintő javaslatok.

A megyék vállalják, hogy havonta gazdaságélénkítő befektetési konferenciát szerveznek a minél átfogóbb és nagyobb volumenű gazdaságélénkítő projektek érdekében. A Kínai Kereskedelmi Minisztérium Befektetést Elősegítő Igazgatósága Európai Hivatala főként a kínai cégek magyarországi szerepvállalását támogatja, és ebben szeretne a megyei önkormányzatokkal együttműködni.