legszebb konyhakertek logoMinél több településen szeretnék „A legszebb konyhakertek” helyi verseny lefolytatásával összegyűjteni azokat a kertművelőket, akik gondosan, szeretettel művelik kertjeiket, és még e tudáskincs birtokában vannak. Őrzik mindazt, amit nagyszüleiktől tanultak, vagy olyan saját technikákat alkalmaznak, amellyel egészséges zöldségek-gyümölcsök termesztésére képesek.

Idén újra meghirdették A legszebb konyhakertek versenyt:

„Csatlakozásra hívunk minden határon innen és határon túl lévő települési önkormányzatot, szervezetet vagy akár magánszemélyt, akik kedvet és erőt éreznek ahhoz, hogy részesei legyenek e programnak: településükön hirdessék meg „A legszebb konyhakertek” versenyt, gyűjtsék össze a jelentkezéseket, zsűrizzék a nevezett kerteket, majd a kategóriák első helyezettjei közül a legszebbeket jelöljék Magyarország legszebb konyhakertje országos díjra.

A programmal szeretnénk a kerteket élettel megtölteni, hogy ne legyen egyetlen elhagyatott, műveletlen kert sem; a díszkertek ágyásaiba visszavinni, bejuttatni a konyhakerti növényeket; a kertművelő ember munkáját megbecsülni, mindenki elé példaként állítani, konyhakertművelő kultúránkat megőrizni, minél több embernek átadni.

A birtokunkban lévő tudást összegyűjteni és megtanítani a fiataloknak, hogy unokáink is megismerjék, milyen a frissen szedett zöldség és gyümölcs zamata.

Az országos programhoz való csatlakozáshoz szükséges Szándéknyilatkozat és tájékoztató anyagok letölthetők a program weboldaláról.

Csatlakozási határidő: 2017. március 20.

Az elmúlt években a települési verseny szervezését önkormányzatok, különböző civil szervezetek, kertbarát körök, Leader HACS-ok, IKSZT-k, óvodák, iskolák, lakóközösségek, szövetkezetek, református egyházközségek, katolikus plébániák és néhány településen magánszemélyek vállalták magukra.

2016. évben 318 település közel 15.000 kertművelője vett részt a programban. 2017-ben várjuk szeretettel az önök településének csatlakozását is!”