rede01A Tatabányai Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság elrendelte, hogy a Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal hozzon határozatot Réde község alpolgármesterének személyéről.

Az eljárásra a kormányhivatal kérelmére került sor – közölte a Tatabányai Törvényszék sajtószóvivője, Szabó Ferenc. A hivatal korábban törvényességi felhívással élt az alpolgármester választásának elmaradása miatt. Később az önkormányzatot egy július 11-én jogerőre emelkedett ítélet kötelezte a mulasztás pótlására, de a képviselő-testület azt figyelmen kívül hagyta.

Az ítélet indoklása szerint Réde polgármestere jelölési kötelezettségének többször is eleget tett, azonban a képviselő-testület az indítványozott személyt nem fogadta el. A települést 27 éve vezető Pölöskei József polgármester az MTI-nek elmondta, a bírósági ítélet végre nem hajtása miatt a kormányhivatal 386 500 forintos bírsággal sújtotta a községet, melyet kifizettek.

A település vezetője hozzátette, ő nem kívánja megfellebbezni a bíróság ítéletét, de értelmezése szerint az alpolgármester jelölésének joga a polgármesteré. „Ha a kormányhivatal nem a jelöltemet bízza meg, akkor bíróságra megyek a hivatallal szemben” – jelentette ki Pölöskei József.

Kancz Csaba kormánymegbízott az MTI-nek elmondta, a kormányhivatal az ítélet jogerőre emelkedése után teszi meg a hivatal által szükségesnek vélt intézkedéseket. A Komárom-Esztergom és Veszprém megye határán fekvő, 1500 fős településen 2014 októbere, az önkormányzati választások óta nem választottak alpolgármestert. A képviselő-testület több alkalommal 4:3 arányban leszavazta a polgármester által indítványozott személy megbízását.