pogacsastibor01A kormány megtesz mindent azért, hogy Martonfán (Baranya megye) és Sormáson (Zala megye), ahol illegális migránsokat befogadó állomás épül, megőrizze a közbiztonságot, és fenntartsa a települések zökkenőmentes mindennapi életének feltételeit.

Ezt a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára, Pogácsás Tibor mondta kedden az MTI-nek, miután egyeztetett a két új ideiglenes befogadóállomás településeinek polgármestereivel. Tájékoztatása szerint a polgármesterekkel áttekintették az ideiglenes tábor által okozott vélt vagy valós biztonsági kockázatokat és azt, hogy miként lehet megóvni a települések biztonságát. Erre példaként hozta, hogy a tárca segítséget nyújt a polgárőri és rendőri jelenlét erősítésében, és amennyiben szükséges, térfigyelő kamerarendszer kiépítésében.

Az államtitkár érthetőnek nevezte a lakossági aggályokat, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az újonnan létrehozandó állomásokat rövid időre tervezik, és a megvalósítás alatt is folyamatosak lesznek a kormányzati egyeztetések. Az ezer-ezer fős nyitott intézményekben a menekültkérelem elbírálásáig helyezik el az illegális migránsokat - közölte.

A Magyar Közlöny pénteki számában jelent meg a kormányrendelet arról, hogy Sormáson és Martonfán épülnek új ideiglenes befogadóállomások. A két község vezetői azt kérték, hogy a kormány oldja meg az ezekkel összefüggő problémáikat – mondta az államtitkár, s azt ígérte: mindent megadnak a települések mindennapi életének zökkenőmentességéhez.