Egy kiszivárgott levél szerint Lázár János tájékoztatta az illetékes polgármestereket, hogy a Déli Körvasút ügyében a kormány azt csinál, amit akar, a vasúti törvény módosítása értelmében az önkormányzatok még saját tulajdonú területükön sem tehetnek semmit. Az ügy az Európai Parlament elé is kerülhet.

„Országos térségi, elővárosi és városi pályahálózatba tartozó vasútvonalak és honvédelmi célra használt saját célú vasúti pályahálózatok és vasúti üzemi létesítmények létesítése, felújítása és fejlesztése során a helyi önkormányzati tulajdonban álló ingatlanokon az építtető vagy megbízottja az ingatlanokra a tulajdonos előzetes tájékoztatása mellett beléphet, a beruházáshoz szükséges munkákat elvégezheti. Az ingatlan tulajdonosa vagy használója ezen munkák elvégzését tűrni köteles, azok végzését nem akadályozhatja, valamint ezekért ellenértéket nem számolhat fel” – ez áll abban a levélben, amelyet nemrég küldött Lázár János építési és közlekedési miniszter Baranyi Krisztina ferencvárosi, László Imre újbudai polgármesternek, valamint Karácsony Gergely főpolgármesternek a Déli Körvasút ügyében.

A cikk itt olvasható tovább