Az Európai Bizottság által készített felmérés szerint Európa legkevésbé biztonságos városa Róma, ahol az éjszakai séta során csak a válaszadók 38 százaléka érzi magát biztonságban az utcákon. A listán Miskolc is szerepel, a vizsgált 83 európai város között a magyar város azon települések közé tartozik, ahol a biztonságérzet kifejezetten rossz.

A 2023-as felmérés eredményei alapján általánosságban javult az európai lakosok életminősége az előző felméréshez képest. A válaszadók több mint kilencven százaléka elégedett a városában való élettel, és különösen a keleti tagállamokban tapasztalható az életminőség érzetében javulás – írja a Világgazdaság.

Azonban a negatív tendenciát mutató városok között nemcsak Róma és Miskolc található meg. A listán szerepel még Athén, Nápoly, Szófia, Ostrava, Isztambul, Liege és Marseille is. Az olasz fővárosban és Miskolcon élők kevésbé érzik magukat biztonságban, különféle tényezők, például az éjszakai séta során.

Az Európai Bizottság adatai szerint általánosságban a kisebb városokban magasabb a biztonságérzet, legalább 75 százalékban érzik magukat biztonságban az ott élők. Ezzel szemben az ötmilliós nagyvárosokban ez a mutató sehol sem lépi át a 67 százalékot.

A jelentés összességében rávilágít arra, hogy bár az európai városokban tapasztalható elégedettség javult, még mindig vannak olyan területek, ahol a biztonságérzet alacsony. A felmérésben több mint hetvenezer interjút készítettek – a legbiztonságosabb európai városnak Koppenhágát találták.

(Portfolio.hu)