Két-hárommillió magyart érint a lakhatási szegénység, vagyis az a helyzet, amikor az illető rossz állapotú vagy energetikájú lakásban, jogilag kiszolgáltatott helyzetben él, nehezen teljesíthető bérleti díjakat fizet.

Az elmúlt három évtized kormányzatai nem fordítottak nagy figyelmet a lakáspolitikai kérdésekre, az ebből származó hátrányok pedig elsősorban helyileg, az önkormányzatoknál csapódnak le. A legtöbb lakhatási beavatkozás jelenleg az önkormányzatok kezdeményezőkészségén és anyagi lehetőségein múlik.

Lakhatási Minimum összeállításával most a területén aktív civil szervezeteket és kutatókat tömörítő Lakhatási Koalíció 21 pontban gyűjtött össze önkormányzatoknak szóló javaslatokat arról, milyen szabályozási, működési vagy beruházási döntéseket kellene meghozni helyzet javítása érdekében.

A cikk itt olvasható tovább