A Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft. a Budapesti Közművek alá kerül – jelentette be a főpolgármester.

Karácsony Gergely a Facebook-oldalán azt írta: a Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft. (BDK) eddig részben magántulajdonban volt, de a külföldi befektetővel kötött szerződés lejártával most lehetőség nyílik arra, hogy visszavásároljuk a cég magántulajdonban lévő felét.

„Budapesti léptékkel nézve fontos cégről beszélünk, nélkülük szó szerint orra buknának a budapestiek, és a város gyönyörű esti panorámája helyett is csak a sötétséget nézhetnénk. Sőt, odalennének az ünnepi díszítőfények is. Szerencsére van egy jó megoldásunk arra, hogyan működtessük a világítást olcsóbban, hatékonyabban és úgy, hogy minden egyes fillér a budapestieket szolgálja: a BDK jövő évtől a Budapesti Közművek (BKM) fennhatósága alá kerül” – írta Karácsony Gergely.

Hozzátette, hogy a 2021-ben létrehozott Budapesti Közművek már eddig is évente több milliárd forint megtakarítást, rugalmasabb, stabilabb működést hozott. Ez a megtakarítás teszi most lehetővé a BDK visszavásárlását is.