nisz zrt4,73 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásból elindított beruházással 1850 hálózati végpont fejlesztését végzi el az állami intézmények által használt Nemzeti Távközlési Gerinchálózaton a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt., az Antenna Hungária Zrt., az MVM NET Zrt. és a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség által alkotott konzorcium.

A projekt megvalósításáról szóló támogatási szerződés március 1-jén lépett hatályba – adta hírül az MTI. A projekt célja, hogy kiterjessze a Nemzeti Távközlési Gerinchálózatot (NTG) és biztosítsa 1850 intézményi végpontnál a minimális másodpercenkénti 30 megabit (Mbps) sávszélességet, vezetékes és vezeték nélküli technológiák segítségével. A fejlesztéssel érintett végpontokon elektronikus közigazgatási szolgáltatások hatékony működtetésére nyílik mód, az üzembiztonság növelése és az információ-biztonsági kockázatok mérséklése mellett.

A 4,73 milliárd forint forrást az Európai Regionális Fejlesztési Alap, valamint Magyarország költségvetése állja a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop), illetve a Versenyképes Közép-Magyarország operatív program (Vekop) keretében.

A fejlesztés a tervek szerint 2019 őszén zárul.

A projekt szorosan kapcsolódik egy másik, szintén a Ginopból és a Vekopból finanszírozott hálózatfejlesztési programhoz, a kettő együtt 3300 új intézményi végpontot hoz létre, és biztosítja a legalább 30 Mbps sávszélességű kapcsolatot a korábban az NTG-re nem csatlakozott állami intézményeknél.