Legalább 26-28 méter mélyen szennyezett a talaj Törökszentmiklóson, a volt Vegytek-telepen, ahol a kármentesítés az év első felében kezdődhet el – írja a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Hírportál.

Már meg kellett volna kezdeni a volt Vegytek-telep ártalmatlanítási munkálatait a kormányhivatal környezetvédelmi főosztályának útmutatása alapján, ám jelenleg még a kivitelezés közbeszerzési eljárása zajlik. Az önkormányzat a Terület- és településfejlesztési program plusz pályázatán nyert forrást erre a célra. A közbeszerzési eljárás hamarosan lezárul, így az év első hónapjaiban kezdődhet a káros vegyületek kitermelése.

Körülbelül 26-28 méter mélyre lehúzódó szénhidrogénekről van szó, jó néhány évig eltarthat még a folyamat, míg véglegesen le tudják zárni, és olyan határozatot kap az önkormányzat, ami véglegesen befejezettnek tekinti a kármentesítést.