Sikerrel zárultak az Agrárminisztérium által indított Településfásítási Program 2023 őszi ültetései. A harmadik alkalommal meghirdetett program keretében idén tízezer sorfa állt a vidéki települések rendelkezésére, ebből nyolcezret az őszi időszakban ültettek el, hozzájárulva ezzel Magyarország településeinek zöldítéséhez és a fával borított területek növeléséhez – tájékoztatott Zambó Péter erdőkért és földügyekért felelős államtitkár.

A KEFAG Kiskunsági Erdészeti és Faipari Zrt. szakemberei novemberben szállították ki az igénylő településekre az utolsó fákat, ezek elültetése a napokban fejeződik be. Idén tízezer sorfa állt a magyarországi, tízezer főnél kisebb települések rendelkezésére, melyek közül kétezer a tavaszi, nyolcezer pedig az őszi ültetési időszakban érkezett a pályázó településekhez. Az igénylők között voltak önkormányzatok, egyházi szervezetek, állami intézmények és civil szervezetek is.