Egy solymászt és a vadászmadarait veti be az önkormányzat a Nyugati téren túlszaporodott galambok ellen. A projekt jelenleg kísérleti fázisban van, de ha minden a tervek szerint alakul, akkor Fuszonecker Gergő solymász, Sosó, a négyéves szirti sas és Törpi, az ötéves Harris-héja egy éven át, hetente két-háromszor fogják űzni a tubikat a térről.

Kezelhetetlenné vált az az ürülékmennyiség, amivel a galambok naponta beborítják a Nyugati teret, ráadásul a madarak tartós jelenléte igen nagy egészségügyi kockázatot jelent az adott területen. Ürülékük mennyisége száz galamb folyamatos jelenléténél évente közel egy tonna, és itt több mint ezer madárról lehet szó – olvasható az önkormányzat hivatalos oldalán.

Terézváros „humánus” megoldást keresett az ártalmatlanításukra: megbízott egy solymászt, hogy vadmadaraival kergesse el a galambokat a kerület legforgalmasabb teréről. A cikk itt folytatódik