net„A magyar állam miért nem kötelezi az önálló önkormányzattal rendelkező településeket arra, hogy honlapot hozzanak létre a településükről?” – teszi fel kérdést a Nyelv és Tudomány honlap olvasója.

A nyesten (Nyelv és Tudomány portál) gyakran szóba kerülnek kisebb települések. Ilyenkor jó lenne a cikkeket ezek egy-egy nevezetességével, vagy a falu jellegzetes látképével illusztrálni. Azt hihetnénk, a 21. század elején ez már nem lehet probléma: csak meg kell nyitnunk a település honlapját, és kiválasztani egy-egy szép képet a galériából.

Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy a helyzet nem ilyen egyszerű. Ha van egyáltalán a településnek honlapja, azon nem mindig vannak képek; ha vannak, azokon sokszor csak a falunap résztvevőit, nem a település nevezetességeit látjuk; ha pedig van is egy-két kép a templomról vagy az önkormányzat épületéről, azok gyakran minőségi okokból használhatatlanok.

A cikk további része itt olvasható.