A konferenciát harmadik alkalommal rendezi meg közösen a Fővárosi Önkormányzat, a Political Capital és a CEU Demokrácia Intézete.

Október 11-12-én rendezik a Budapest Fórum konferenciát, amelyen ezúttal is a fenntartható demokráciák építése lesz a téma. Az eseményt a CEU Nádor utcai épületében tartják majd, de az érdeklődők online is becsatlakozhatnak, a beszédeket, vitákat és kerekasztal-beszélgetéseket ugyanis a hvg.hu-n is élőben közvetíti majd.

Az eseményt zsinórban harmadik éve bonyolítja le közösen a Fővárosi Önkormányzat, a Political Capital kutatóintézet és a CEU Demokrácia Intézete, a megnyitó beszédet ezúttal is Karácsony Gergely tartja majd. Közvetlenül a főpolgármester után következik a kétnapos konferencia talán legismertebb nevű szereplője, a többek között a Szolgálólány meséjének szerzőjeként ismert Margaret Atwood – igaz, az írónő nem látogat el személyesen Budapestre, online jelentkezik majd be.

Nem meglepő módon a rendezvénynek idén is központi témája lesz az orosz-ukrán háború és annak Európára gyakorolt hatása: az érdeklődők kerekasztal-beszélgetéseket hallgathatnak majd meg többek között a kelet-közép-európai régió energiafüggetlenedéséről, Oroszország szerepéről a nyugat-balkáni régióban és Ukrajna háború utáni újjáépítéséről is – utóbbin kollégánk, Földes András is felszólal majd.

Akit inkább a belpolitika foglalkoztat, annak például az uniós források önkormányzati hozzáféréséről szóló beszélgetés lehet érdekes, valamint a jogállamisági eljárás körüli vita. Utóbbit az Európai Bizottság alelnökének, Vera Jourovának beszéde nyitja meg, a beszélgetésben pedig mások mellett a legutóbbi jelentést készítő Gwendoline Delbos-Corfield francia EP-képviselő és Boris Kálnoky, az MCC Média Iskolájának vezetőjének álláspontjai ütköznek majd.

A részletes programot ezen a linken találja meg, az eseményeket pedig szerdán reggel fél kilenctől követheti a hvg.hu-n!