tuzcsapBudapest Főváros Önkormányzata, a Budapesti Városarculati Nonprofit Kft., a Fővárosi Vízművek Zrt. és az Ivócsap Projekt együttműködésével  43 ponton lehet Budapest belvárosában friss ivóvízhez jutni tűzcsapokra szerelt ivócsapokból.

„Amikor budapesti fejlesztésekről beszélünk, sokszor az útfelújításra, metróberuházásra, épületrekonstrukcióra gondolunk, és gyakran elfelejtjük, hogy életünk élhetőbbé tétele szempontjából nem a grandiózus beruházások a legfontosabbak” – nyitotta meg a sajtótájékoztatót Szalay-Bobrovniczky Alexandra humán területért felelős főpolgármester-helyettes, majd hozzáfűzte: „meglehet, hogy ez volumenében és költségeiben kisebb, ám az ilyen és ehhez hasonló ötletek járulnak hozzá, hogy mi, budapestiek jobban érezzük magunkat a saját városunkban.”

A Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója már a kezdetek kezdetén támogatóan állt a kezdeményezéshez, mert szavai szerint nemcsak a főváros, hanem a vízműveknek számára is jó reklám, hogy a tűzcsapokból kiváló minőségű vizet ihatnak a megszomjazók.

Az első ivócsapot a Szomory Dezső téren avatták fel, melyet a fent említett cégek rendeltek meg az Ivócsap Projekt megálmodóitól. A további csapok a sajtótájékoztatón elhangzottak szerint a napokban kikerülnek, a pesti oldalon a körúton belül, a budai oldalon a Duna mentén a forgalmas helyen lévő, feltűnő és jól megközelíthető tűzcsapokra.
Élhető főváros

A Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója, Haranghy Csaba már a kezdet kezdetén támogatóan állt a kezdeményezéshez, mert szavai szerint nemcsak a főváros, hanem a vízművek számára is jó reklám, hogy a tűzcsapokból kiváló minőségű vizet ihatnak a megszomjazók. „Bízunk benne, hogy a budapestiek támogató hozzáállását megnyerjük.”

(mno.hu)