vizsHiába tesz jelentős erőfeszítéseket egy szervezet a visszaélések megelőzésére, illetve a környezet bizonytalanságából fakadó veszteségek elkerülésére, ha kontroll rendszerének felépítésében hiányosságok maradnak. A BEMSZ és az ETK zRt. belső kontroll szakértők képzésével szeretné támogatni az önkormányzatok és intézményeik hatékony működését.

A belső kontroll rendszer egy összefüggő struktúra a szervezet eszközeinek védelmében, illetve a céljait veszélyeztető folyamatok kiszűrésében. Működtetése egyrészt szigorú szabály-rendszerben valósul meg, másrészt az egyedi igényeknek is meg kell felelnie. A rendszer megfelelő működtetése az első számú vezető felelőssége, de a szervezet több vezetője, munkatársa vesz részt benne, akiknek a tevékenységét összehangolni és irányítani kell.
A belső kontroll rendszer működtetésének legfontosabb elemeit, összefüggéseit egyedülálló és gyakorlatorientált módon mutatja be a BEMSZ-ETK 3 napos tréningje. A tanfolyam megszervezésének apropója az egyéb kormányzati szervek besorolása a belső kontroll rendszerekre vonatkozó államháztartási jogszabályok hatálya alá, így elsősorban ezen szervezetek vezetőit, belső ellenőreit várjuk a tanfolyamra, de a tananyag az önkormányzatok és intézményeik számára is jelentős támogatást jelent feladataik ellátásához.
A tréninget fakultatív vizsga zárja, a sikerrel teljesítők a Belső Ellenőrök Magyarországi Közhasznú szervezetének „Belső Kontroll szakértő” oklevelét kapják, és felkerülnek a szakmai szervezet szakértői névjegyzékébe.

A képzés felépítése:

1.  nap - A gazdálkodó szervezetek belső kontrollrendszerének kialakítása, működtetése.
       Előadó: Dr. Janza Péter, Budapest Főváros Polgármesteri Hivatal belső ellenőrzési vezetője
2.  nap - A belső kontroll rendszer és a belső ellenőrzés kapcsolata Kockázatelemzés és a kontroll rendszer összekapcsolása.
       Előadó: Dr. Buxbaum Miklós, BEMSZ vállalati szekcióvezető
3. nap - Vezetői ellenőrzés, belső ellenőrzés, valamint a felelős szervezetirányítás és a kockázatkezelés
       Előadó: Dr. Janza Péter és Ivanyos János, Trusted Business Partners Kft. vezetője

Időpontok: 2015. április 14. 21. 28.

A képzést ősszel is meghirdetjük.

Információ, jelentkezés – ETK Szolgáltató zRt. Miskolczi Tamás

www.etk-rt.hu illetve www.iia.hu